Rozprávka o hrdinovi a princeznej

11363442Na zem s malým zachvením a veľkým tryskom krvi dopadla dračia hlava. V poslednom zlomku sekundy jej pred očami pospiatky prebehol celý život. Počnúc od fatálneho zaborenia čarovného smaragdového meča do vonkajšej mozgovej tepny, pokračujúc jemným chvením studenej ocele pri jej ceste tkanivom dračej šije, nadväzujúc skorším praskaním šupín pri ich strete s čepeľou prastarej zbrane…

Na okamih sa krajinou rozľahla tlmená ozvena ohlušujúceho revu ešte i teraz mraziaceho jej odumierajúce neuróny – revu vylúdeného susednou hlavou, ktorej toto všetko prebehne pred očami okamih neskôr.

Udatný hrdina klesol vyčerpaný do malého jazierka hustej purpurovej tekutiny. Z mrákot ho prebudilo až bublanie jeho vlastného dýchacieho aparátu úporne zápasiaceho s prívalom dračej krvi.  Ako sa chrčajúc dvíhal mu dačo neurčité preblyslo hlavou. Chrbtom sa oprel o zdochlinu. „Iľju Muromče!“, ozvalo sa zdiaľky. Hrdina sa zháčil. Pootočil hlavu. V skupine postáv spoznal princeznú. „Princezná!“, zvolal prekvapene. Hlavou mu preblysol sľub kráľa.

„Zastreľte ho“, vyriekla tvrdo odpľujúc si, „za toho sa nevydám.“

 

Reklamy

One thought on “Rozprávka o hrdinovi a princeznej

  1. To je ale veľmi čudný koniec rozprávky..Rozprávky sa predsa takto nekončievajú. A ani princezné sa takto nesprávajú..prečo ho majú zastreliť? prečo sa za neho nevydá? to som teda nepoňala ja:-?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s